Napeta utrka za titulu

Dinamo bez većih problema sredio Lokomotivu i vratio se na prvu poziciju

U dvoboju zagrebačkih prvoligaša uspješniji je bio stariji brat iz Maksimira.

Druga utakmica 19. kola HNL-a odigrana je na Maksimiru gdje je Dinamo s 2:0 pobijedio Lokomotivu i vratio se na prvo mjesto koje mu je nakratko bio preoteo Osijek trijumfom nad Slaven Belupom.

Lokosi su u subotu iznenadili Hajduk na Poljudu, ali protiv starijeg brata iz Maksimira im to nije pošlo za nogom.

Već u devetoj minuti Mario Gavranović je postigao svoj 12. ovosezonski zgoditak i na vrhu ljestvice strijelaca HNL-a se izjednačio s Kristijanom Lovrićem iz Gorice.

Prednost Modrih udvostručila se u 63. minuti kada je ujedno i riješeno pitanje pobjednika. U istoj minuti u kojoj je ušao s klupe umjesto Mislava Oršića, Iyayi Atiemwen je bio najbrži na jednom odbijancu poslije obrane Lokomotivina vratara i pospremio je loptu u mrežu.

Dinamo i Osijek su sada bodovno poravnati, ali Zagrepčani su na vrhu ljestvice zahvaljujući boljoj gol-razlici.

Ovo 19. kolo nastavlja se s tri utakmice u srijedu, a sastaju se Varaždin - Gorica, Rijeka - Šibenik i Hajduk - Istra 1961.