Zbog rupture mišića zadnje lože Hajduk će neko vrijeme biti lišen usluga svog kapetana Marka Livaje. Desetka Bijelih se ozlijedila na utakmici protiv Lokomotive, u prvom poluvremenu je postalo jasno da nešto nije u redu, da bi ga trener Gonzalo Garcia ostavio u svlačionici poslije prvih 45 minuta.
Tri vijesti o kojima se priča
Službena objava Hajduka o dijagnostici Livajine ozljede i očekivanoj duljini izbivanja s terena tek se očekuje, ali ono što je potpuno jasno je da će trener Garcia morati neko vrijeme slagati postavu bez njega.
Kako bi Hajduk mogao izgledati u utakmicama prije i poslije reprezentativne stanke, na gostovanjima kod Vukovara 1991 i Istre 1961, pitanje je koje trenutno najviše intrigira pristaše Majstora s mora.
Ukoliko Garcia ostane vjeran formaciji 3-4-2-1 koju je prezentirao na dvoboju s Lokomotivom, jasno je da će Livajinu ulogu morati preuzeti Ante Rebić. Premda 32-godišnji Imoćanin nije centarfor po vokaciji, drugo rješenje ne postoji naprosto iz razloga jer Hajduk više nema nikog od napadača u kadru.
Vratar i stoperski tercet trebali bi ostati isti kao i protiv Lokosa, dok bi u liniji četvorice ispred njih moglo doći do promjene na lijevom bočnom. To je u prošloj utakmici igrao Iker Almena, ali mladi Španjolac je prije svega desno krilo te bi se moglo dogoditi da bude prekomandiran na tzv. desnu spojku u novoj formaciji, a umjesto njega po lijevoj strani ordinira Šimun Hrgović.
Između veznog reda i isturenog Rebića, uz Almenu će vjerojatno igrati Rokas Pukštas.
Hajduk u 3-4-2-1 bez Livaje:
Ivušić - Šarlija, Gonzalez, Raqi - Karačić, Guillamon, Pajaziti, Hrgović - Almena, Pukštas - Rebić