Kakav stroj

Guardiola hvali svog "monstruma": "Nije normalno da zabija gol svakih 60 minuta, imat će problema"

Manchester City je zaokružio spektakularan tjedan prolaskom u polufinale FA kupa.

Erling Haaland (Foto: Afp)

Nakon sedmice RB Leipzigu u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka, Manchester City je ove subote isporučio šesticu.

Na Etihad je u četvrtfinalu FA kupa stigao vodeći drugoligaš Burnley, na čijoj klupi sjedi bivši Cityjev kapetan Vincent Kompany, i nije se dobro proveo. Završilo je 6:0 za City koji je do uvjerljive pobjede došao na isti način kao i protiv njemačkog sastava - golovima u prvom poluvremenu riješio ih je Erling Haaland.

Sjajni Norvežanin postigao je dva gola u razmaku od 32. do 35. minute, u drugom poluvremenu je dodao još jedan za novi hat-trick.

Time je došao do brojke od 28 golova (ima i pet asistencija) u 26 nastupa u svim natjecanjima ove sezone.

Poslije utakmice Cityjev trener Pep Guardiola očekivano je u prvi plan isturao baš Haalanda.

"Ne znam baš sve brojke napamet, ali ono što znam je da će ovaj mladić imati problema u budućnosti. Ljudi će očekivati da svaku utakmicu postiže tri ili četiri gola, a to neće biti moguće."

Komentirajući teze da je Haalanda namjerno zamijenio protiv RB Leipziga kako ne bi srušio rekord Guardiolinog najdražeg igrača Lionela Messija, katalonski stručnjak se našalio.

"Da, zamijenio sam ga i danas da ne sruši Messijev rekord u FA kupu."

"Zabio je osam golova u četiri dana, a ja sam u 11 godina igranja u Barceloni zabio 11 golova", zaključio je Guardiola.