i pljunuo na njega

Kontroverze s travnjaka nastavile se i na parkiralištu: Igrač Osijeka udario riječkog nogometaša, intervenirala i policija

Eros Grezda svoj je bijes nakon poraza Osijeka u polufinalu Kupa na Rujevici iskalio na strijelcu iznednačujućeg pogotka Antoniju Čolaku.

Nakon kontroverznog preokreta Rijeke protiv Osijeka u polufinalu Hrvatskog kupa delegatu utakmice prijavljena je još jedna takva situacija odmah izvan stadiona. Igrač Osijeka Eros Grezda šakom je u glavu udario napadača Rijeke i strijelca izjednačujućeg pogotka Antonija Čolaka. Navodno ga je čak i pljunuo. Nakon tog incidenta pozvana je i policija.

Podsjetimo, Osijek je poveo s 2:0, no nakon nekoliko sumnjivih odluka suca Pajača Rijeka je kreirala potpuni preokret i došla do pobjede te finala Kupa.

Inače smireni trener Osijeka Ivica Kulešević potpuno je izgubio živce nakon poraza od Rijeke.

gol expired Pogledajte što su sve Osječani izgovorili sucu, a on im opet sudi za vikend: Spremaju neku odmazdu? divider

"U prošloj prvenstvenoj utakmci ovdje nam u 90. minuti nije dosuđen čisti 11-erac iako su sve analize pokazale da je bilo igranje rukom. Mislio sam da je bilo slučajno, ali nakon ovoga večeras više ne mislim da je bilo slučajno. Žao mi je što su ljudi u Hrvatskoj nakon tri mjeseca pauziranja od nogometa morali ovo vidjeti, jer ovo što se dogodilo po meni je sramota. Nevjerojatno je da se to dogodilo u polufinalu Hrvatskog kupa 2020. godine. Da se ovo dogodilo nekad davno, za vrijeme stare Jugoslavije, kada još nije bilo VAR-a, to bih razumio, ali 2020. ovo je sramota. Nkada dosad nisam govorio o sucima, ljudi su i griješe, ali ovo što se danas dogodilo nema smisla", otvoren je bio je trener Osijeka.

Kontroverze na travnjaku krenule su u 56. minuti kada je sudac isključio Kleinheislera dodijelivši mu drugi žuti karton, iako on uopće nije napravio prekršaj u duelu s riječkim nogometašem.

gol expired Jon Jones odrekao se titule UFC prvaka u stilu Gaja Julija Cezara: "Veni, vidi, vici" divider

Riječani su s igračem više zagospodarili terenom i već u 66. minuti smanjili na 1:2. Štefuljev ubačaj Murić je uspio prihvatiti na 10-ak metara od gostujućeg gola i zatim preciznim udarcem pogoditi mrežu.

Vjerojatno ključni trenutak dogodio se u 73. minuti kada je sudac Pajač nakon zračnog duela Talysa i Capana pokazao na kazneni udarac za Rijeku. Osijekov je branič, istina, u skoku ispružio ruku, ali dojam je kako nije bilo kontakta s Rijekinim igračem. Nakon dugih i neplodnih prosvjeda Osječana Čolak je bio siguran izvođač udarca s bijele točke.

Potpuni preokret uslijedio je u 86. minuti kada je Rijeka odigrala brzi protunapad nakon kornera za Osijek. Kombinirali su Yateke i Lončar, a prvospomenuti je okončao akciju preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora za 3:2.