Gvardiol igrao

VIDEO Dani Olmo priredio šou u Berlinu, RB Leipzig šesticom potopio Herthu

RB Leipzig pobijedio je Herthu Berlin sa 6:1 u 23. kolu Bundeslige.

U posljednjoj utakmici 23. kola njemačke Bundeslige RB Leipzig je kao gost svladao berlinsku Herthu sa 6:1 (1:0).

Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Henrichs (20), da bi početkom nastavka Jovetić (48) poravnao na 1:1 nakon što je njegov udarac pogodio blok hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola i promijenio smjer te postao neobranjiv za Gulascija.

Olmo upisao pogodak i asistenciju

Ipak, pobjedu RB Leipzigu s dva gola osigurao je Nkunku (64-11m, 67), prvo je pogodio iz kaznenog udarca kojega je i sam izborio, a zbog kojega je isključen Kempf, dok je drugi put zatresao mrežu na asistenciju bivšeg igrača Dinama Danija Olma.

Upravo je Olmo (74) bio i strijelac za 4:1, a do kraja susreta u strijelce su se upisali Haidara (81) i Poulsen (88).

Asistenciju i pogodak Danija Olma možete vidjeti OVDJE.

Gvardiol je odigrao čitavu utakmicu za RB Leipzig.

Uvjerljive pobjede Bayerna i Borussije

Ranije u nedjelju je vodeći dvojac ostvario također uvjerljive pobjede, Bayern je na svom terenu preokretom svladao posljednji Greuther Fuerth sa 4:1 (0:1), dok je Borussia Dortmund sa čak 6:0 (2:0) bila uspješnija od imenjakinje iz Moenchengladbacha.

U Munchenu je goste u završnici prvog poluvremena u prednost doveo njihov najbolji strijelac Hrgota (42), ali u nastavku su domaći odgovorili preko svog najboljeg strijelca Lewandowskog.

gol expired Lokomotiva je ove sezone uzela najviše bodova Dinamu u Prvoj HNL, evo gdje su Modri sve kiksali divider

Poljak je postigao pogotke za 1:1 i 3:1, dok je Griesbeck postigao autogol u pokušaju da spriječi dodavanje Mullera za Lewandowskog. Konačni rezultat je u sudačkoj nadoknadi postavio Choupo-Moting (90+1).

Dvostruki strijelac za Dortmund bio je kapetan Reus (26, 82), a u međuvremenu su se u strijelce upisali i Malen (32), Wolf (70), Mokuoko (74) te Can (90+1-11m). Marin Pongračić igrao je od 42. minute za Dortmund.