Reakcije medija

Francuzi iščupali pobjedu, ali i zaradili težak udarac: "Lille se uplašio. Neće biti lako na Rujevici"

Francuski mediji su svjesni da Lille čeka težak posao u uzvratu na Rujevici protiv Rijeke.

Lille - Rijeka (Foto: IconSport/Pixsell)

Rijeka nažalost nije uspjela ostati neporažena na teškom gostovanju kod Lillea (2:1) u prvom susretu play-offa Konferencijske lige, no na Rujevicu nosi aktivan rezultat.

Šokirali su domaćine fantastičnim pogotkom Marca Pašalića, bio je to lob koji vrijedi pogledati nekoliko puta, no Lille je zabio oba pogotka u najboljem periodu. Prvi je pao pred kraj poluvremena, a drugi za pobjedu u 89. minuti susreta.

Mogli su Riječani poravnati rezultat na 2:2, imali su tri uzastopne šanse u sudačkoj nadoknadi, no iskazao se vratar francuske momčadi.

Lille - Rijeka Karakterna Rijeka izvukla aktivan rezultat na teškom gostovanju, odluka pada na Rujevici divider

L'equipe piše da je "Lille iščupao pobjedu protiv Rijeke". Nije to bila jednostavna utakmica za francusku momčad koja je, istina, dominirala u posjedu, ali Riječani su bili jako opasni iz kontranapada:

"Lille se uplašio, ali se borio da odoli zamci koju je postavio protivnik", piše ugledni francuski list.

Marco Pašalić VIDEO Čudo nad čudima: Je li ovo gol sezone u Europi? Rijekin Pašalić uništio golmana Lillea divider

Footmercato pak piše da je ova utakmica pokazala da Lille neće imati lak zadatak na uzvratu na Rujevici:

"Lille može disati, ali morat će se boriti za plasman u drugoj utakmici u vrućoj atmosferi u Hrvatskoj. Neće biti lako, pogotovo jer je Lille izgubio Ounasa i Diakitea zbog ozljede".

France info piše da Lille ima povoljan rezultat nakon pobjede protiv Rijeke u prvoj utakmici.