Uraganski

Spektakularno finale riješeno u prvom poluvremenu: Mali klub slavi povijesni uspjeh!

Stade de France bio je u subotu navečer ukrašen žutom i ljubičastom bojom Nantesa i Toulousea, uz nazočnost 78 tisuća gledatelja i predsjednika Emmanuela Macrona.

Bakljada navijača Toulousea (Foto: Afp)

Nogometaši Toulousea pobjednici su Kupa Francuske nakon što su u finalu na Stade de Franceu u Parizu svladali Nantes s čak 5:1.

Logan Costa (4, 10) i Thijs Dallinga (23, 31) zabili su po dva pogotka i nakon nešto više od pola sata odlučili pobjednika u 106. finalu ovog natjecanja. U drugom poluvremenu Ludovic Blas je smanjio iz jedanaesterca u 75. minuti, a Zakaria Aboukhlal četiri minute kasnije postigao je peti gol.

Toulouseu je to drugi naslov u povijesti nakon 1957. kada su igrali u crveno-bijelom dresu kluba koji je nestao 1967., pa 1970. ponovno utemeljen.

Nantes je samo četiri puta osvojio Kup, ali su bili branitelja naslova čiji opstanak nije osiguran u prvenstvu jer su trenutno u opasnoj zoni, na 16.mjestu.

Prvi favorit natjecanja i vodeći u francuskom prvenstvu Paris Saint-Germain ispao je u osmini finala protiv Marseillea. Ipak, pariški velikan ostaje rekorder s 14 pobjeda u kup natjecanju.

Malo prije početka utakmice Emmanuel Macron pozdravio je igrače Nantesa i Toulousea u hodniku koji vodi do terena, na izlazu iz svlačionice.