A imali su 2:0

Trećeligaš umalo priredio senzaciju: Lyon prošao tek nakon jedanaesteraca

Lyon se plasirao u četvrtfinale Kupa, tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Red Stara.

Nogometaši Lyona izborili su plasman u četvrtfinale francuskog Kupa nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili trećeligaša Red Star sa 5:4

Utakmica je u regularnom dijelu završila 2:2, iako je Lyon vodio sa 2:0.
"Lavovi" su poveli golovima Lucasa Paquete u 28. minuti  i Memphisa Depayja u 44. minuti utakmice, ali trećeligaš je u drugom poluvremenu uspio izjednačiti.

Prvo je Pape Ba uspio smanjiti na 2:1 u 61. minuti utakmice, a trinaest minuta kasnije Jimmy Roye postavlja konačnih 2:2. Promjene rezultata nije bilo ni u produžecima, tako da se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

gol expired Kakav luđak: Nepozvani gost kao od majke rođen upao na utakmicu Europske lige divider

Prilikom izvođenja jedanaesteraca svih pet igrača Lyona je bilo precizno. Pogađali su redom Bruno Guimaraes, Lucas Paqueta, Marcelo, Jason Denayer, Toko Ekambi, dok je u suparničkim redovima jedino Diego Michel bio neprecizan s bijele točke.

Ranije su plasman u četvrtfinale izborili prvoligaši PSG, Monaco, Montpellier i Angers, drugoligaš Toulouse te četvrtoligaši Rumilly Vallieres i Canet Roussillon.