crna serija

Velika kriza Monaca: Peti poraz u osam utakmica

Monaco već sedam utakmica ne zna za pobjedu u francuskom prvenstvu.

Slavlje St. Etiennea (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U prvoj utakmici 8. kola francuskog nogometnog prvenstva St. Etienne je pred svojim navijačima pobijedio Monaco sa 2:0 (1:0) te tako produbio krizu momčadi iz Kneževine, kojoj je ovo peti prvenstveni poraz.

Tunižanin Khazri Wahbi bio je strijelac oba pogotka za domaću momčad, prvi u 41. minuti, a drugi u 54. minuti. S druge strane su gostujući nogometaši stvarali, ali i promašivali prilike, u čemu je prednjačio Kolumbijac Radamel Falcao.

St. Etienne je privremeno zasjeo na drugu poziciju sa 15 bodova. U uvjerljivom vodstvu sa 21 bodom je branitelj naslova Paris Saint-Germain. Monaco je sa šest bodova na 18. mjestu, a iza njega su još samo Nantes sa pet i Guingamp sa jednim bodom.

Monaco već sedam utakmica ne zna za pobjedu u francuskom prvenstvu, a poražen je i u prvom kolu Lige prvaka na domaćem terenu od Atletico Madrida. U srijedu će Monaco u Ligi prvaka gostovati kod Borussije u Dortmundu.