Bitka za ostanak

Velika sreća u Parizu za hrvatskog napadača: Spas u zadnji čas!

U posljednjem kolu francuskog nogometnog prvenstva najzanimljivija je bila borba za ostanak u kojoj je sudjelovalo pet momčadi.

U posljednjem kolu francuskog nogometnog prvenstva najzanimljivija je bila borba za ostanak u kojoj je sudjelovalo pet momčadi, a na kraju su razloga za veselje imali Dijon i Caen koji su izborili ostanak u ligi, Lorient će morati igrati kvalifikacije za ostanak protiv Troyesa, dok su prvoligaški status izgubili Nancy i Bastia.

Caen, za kojega nije igrao hrvatski napadač Ivan Santini, do spasonosnog je boda stigao odigravši 1-1 na gostovanju kod viceprvaka Paris SG-a i to pogotkom Rodelina u sudačkoj nadoknadi. Tim pogotkom Caen je skočio sa 18. mjesta koje bi ih vodilo u kvalifikacije na 17. koje osigurava ostanak. No, taj je bod Caen zaslužio i zato što mu je u 87. minuti poništen regularan pogodak zbog nepostojećeg zaleđa, a Rodelin u 75. minuti nije iskoristio 11-erac. RSG je poveo preko Rabiota (13).

Caen je prvenstvo okončao sa 37 bodova, kao i Dijon koji je na gostovanju kod Toulousea odigrao 0-0, dok je 18. Lorient završio sa 36 bodova odigravši 1-1 na svom terenu protiv Bordeauxa.

Nancyju nije pomogla niti 3-1 pobjeda protiv Saint-Etiennea, on je završio 19. sa 35 bodova, dok je Bastia porazom 0-1 na gostovanju kod Marseillea pala na posljednje, 20. mjesto sa 34 boda.

Nastup u prvoj ligi sljedeće sezone u petak su izborili Strasbourg i Amiens kao prve dvije momčadi druge lige.

Monaco je naslov prvaka potvrdio 3-2 pobjedom na gostovanju kod Rennesa, a hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić dobio je slobodnu večer.

Sastav iz Kneževine prvenstvo je okončao sa 95 bodova, osam više od drugog PSG-a.

REZULTATI 38. KOLA:
Rennes - Monaco 2-3 (Diakhaby 69-11m,90+1 / Fabinho 42, Jemerson 47, Jorge 78)
Lorient - Bordeaux 1-1 (Le Goff 69 / Sankhare 7)
Lille - Nantes 3-0 (De Preville 16, 46, 53-11m)
Marseille - Bastia 1-0 (Gomis 74)
Lyon - Nice 3-3 (Le Marchand 10-ag, Lacazette 48, 78 / Donis 15, 69, Seri 90+4-11m)
Paris SG - Caen 1-1 (Rabiot 13 / Rodelin 90+1)
Guingamp - Metz 1-0 (Diallo 29)
Toulouse - Dijon 0-0
Nancy - Saint-Etienne 3-1 (Busin 17, Diagne 59, Maouassa 82 / Nordin 74)
Angers - Montpellier 2-0 (Bamba 82, Tait 87)