Pobjeda nakon produžetaka

Fluminense ispisao povijest: Prvi put osvojili Copu Libertadores

Finale je odigrano na kultnoj Maracani u Rio de Janeiru.

Fluminense (Foto: Afp)

Brazilski nogometni klub Fluminense osvojio je Copa Libertadores, južnoameričku verziju europske Lige prvaka, prvi put u povijesti.

U finalu na čuvenoj Maracani u Rio de Janeiru pobijedio je argentinsku Boca Juniors nakon produžetaka 2:1 i produžio pobjednički niz brazilskih klubova na pet.

Dominik Livaković VIDEO Kamera snimila Livakovića nakon tri primljena pogotka: Njegov izraz lica sve govori divider

Brazilski predstavnik poveo je u 36. minuti nakon lijepe akcije po desnoj strani i pogotka, inače Argentinca, Germana Cana, a Boca je izjednačila preko Luisa Advincule u 73. minuti.

U devetoj minuti produžetka susret je odlučio John Kennedy, koji je utakmicu započeo s klupe, a prilikom proslave gola zaradio je drugi žuti karton.

Naslov je proslavio i Fernando Diniz, koji je ujedno i izbornik Brazila.