feyenoord prvak

Video tehnologija ispravila veliku pogrešku: Umjesto 2:0, 1:1!

Video tehnologija pomogla je Vitesseu da drži Feyenoord u šaci do samog kraja utakmice nizozemskog Superkupa.

Nogometaši Feyenoorda osvojili su nizozemski Superkup, nakon što su na svom terenu svladali Vitesse boljim izvođenjem 11-eraca. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a onda je Feyenoord slavio s 4:2 boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Feyenoord je poveo preko Toornstre (7), a izjednačio je Buettner (58-11m). Da nema novog video sustava (VAR - video assistant referee) Feyenoord bi u 55. minuti imao vodstvo 2:0, no umjesto toga Vitesse je stigao do izjednačenja.

Feyenoord je prekršajem u svom šesnaestercu zaustavio napadača Vitessea, a onda je iz kontre postigao pogodak za 2:0. Sudac je odmah nakon postizanja gola sve to zaustavio i pokazao da se pregledava situacija u šesnaestercu prvaka Nizozemske.

Nakon što je sam pogledao snimku, sudac je poništio pogodak i pokazao na bijelu točku u korist Vitessea. Sasvim opravdano!