breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Fradi opet pobijedio

Dinamov suparnik slavio u prvoj utakmici: Maltežani zabili gol nade

Ferencvaroš je pobijedio Vallettu 3:1 u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka...

Igrači Ferencvaroša slave pogodak (Foto: GOL.hr) (Foto: GOL.hr)

Nogometaši Ferencvarosa pobijedili su Vallettu sa 3-1 u prvom susretu 2. pretkola Lige prvaka i sve je izglednije kako će Dinamo u idućoj rundi igrati protiv mađarskog prvaka.

Nakon što je u prvom pretkolu izbacio Ludogorec, mađarski prvak je na dobrom putu da preskoči i drugu prepreku u kvalifikacijama Lige prvaka.

U prvom susretu 2. pretkola Ferencvaros je u Budimpešti pobijedio Vallettu sa 3-1.

Mađari, koje vodi Ukrajinac Sergej Rebrov, poveli su u 19. minuti nakon autogola vratara Henryja Bonella. Michal Škvarka je ubacio iz kornera, a lopta je pogodila Bonella u glavu i odbila se u mrežu. Na 2-0 je povisio Davide Lanzafame u 36. minuti iz kaznenog udarca, a isti je igrač u 59. minuti zabio za 3-0.

Slavlje Ferencvaroša (Foto: AFP) Dinamu prijeti velika opasnost: "Ukrali" su mu pojačanje, raspituju se za Olma i imaju opasne navijače divider

Nadu gostima u uzvratu vratio je Brazilac Yuri De Jesus Messias smanjivši na 3-1 u 85. minuti. Gosti su u posljednjim trenucima ostali s igračem manje nakon što je isključen Steve Borg.

Uzvratni susret je 30. srpnja u Ta'Qali.

Pobjednik iz ovog dvoboja u 3. pretkolu LP će igrati protiv boljeg iz susreta hrvatskog prvaka Dinama i gruzijskog prvaka Saburtala.

"Modri" su u prvom susretu u Tbilisiju slavili sa 2-0, a uzvratni susret je 30. srpnja pred praznim tribinama stadiona Maksimir.

Rezultati prvih utakmica 2. pretkola Lige prvaka, srijeda:

BATE Borisov/BLR - Rosenborg 2-1 (Stasevič 5pen, Skaviš 51//Konradsen 25)

Ferencvaros Budimpešta - La Valetta 3-1 (Bonelo 19ag, Lazafame 36pen, 59//Messsias 85)

CFR Cluj - Maccabi Tel Aviv 1-0 (Omrani 22)

Maribor - AIK Stockholm 2-1 (Kraneveter 6, Ivković 38//Goitom 28)

Celtic - Nõmme Kalju 5-0 (Ajer 37, Christie 44pen, 64, Griffiths 45+3, McGregor 77)

Dundalk - Qarabağ 1-1 (Hoban 78//Emreli 4)

Crvena Zvezda Beograd - HJK Helsinki 2-0 (Boakye 27, Pavkov 90)