Oliću naslov prvaka, Petrić zabio dva gola u šest minuta!

Pobjedom nad Bochumom, te kiksom Schalkea, Bayerna je kolo prije kraja osigurao titulu njemačkog prvaka.

Tri pogotka Müllera bila su dovoljna Bayernu da slavi nad Bochumom 3:1, no što je još važnije poraz Schalke kod kuće protiv Werdera (0:2) donio je Bayernu titulu njemačkog prvaka kolo prije kraja. Bayern na ljestvici ima 67 bodova, Schalke 3 boda manje, s tim da Bayern ima nedostižno bolju gol razliku (+39 naspram Schalkeovih +22). Ivica Olić igrao je do 79. minute kada ga je zamijenio Mario Gomez. Danijel Pranjić odgledao je utakmicu s klupe.Prvi od tri pokala je tu, Bayernu su sad misli usmjerene na Ligu prvaka i njemački Kup.

Hamburg je kod kuće svladao Nurnberg 4:0, a Mladen Petrić zabio je drugi i treći pogodak domaćina. Prvo je za vodstvo HSV-a zabio Pitroipa u 9. minuti, a nakon toga je Petrić povisio na 2:0 u 19. minuti, a samo šest minuta poslije i na 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Ruud van Nistelrooy u 73.

Bayer je u Leverkusenu odigrao samo 1-1 s Herthom. Rezultat ne odgovara nikome. Leverkužani su si smanjili izglede za treće mjesto, a Berlinčani i službeno ispali u 2. Bundesligu. Za opstanak će se u posljednjem kolu boriti još Bochum, Nürnberg i Hannover, koji je deklasirao Borussiju iz Mönchengladbacha 6-1 pobjedom.

Opstanak je definitivno osigurao Freiburg odigravši 2-2 na gostovanju kod Kölna. Dva je gola za goste zabio Kamerunac Idrissou. Mensur Mujdža odigrao je cijelu utakmicu i zaradio žuti karton, dok je Ivica Banović odgledao utakmicu s klupe.

Bundesliga, 33. kolo:
Stuttgart – Mainz 2-2 (Marica 73, 75 / Fathi 52, 63)
Bayern – Bochum 3-1 (Müller 18, 20, 69 / Fuchs 85)
Köln – Freiburg 2-2 (Tošić 9, Freis 84 / Idrissou 31, 57)
Bayer – Hertha 1-1 (Friedrich 59 / Raffael 12)
Schalke – Werder 0-2 (Özil 55, Hugo Almeida 64)
Hannover – Borussia M. 6-1 (Haggui 16, Pinto 23, Ya Konan 27, Hanke 39, Chahed 53, Bruggink 74 / Herrmann 69)
HSV – Nürnberg 4-0 (Pitroipa 10, Petrić 19, 25, Van Nistelrooy 73)
Borussia D. - Wolfsburg 1-1 (Stiepermann 81 / Džeko 69)
Eintracht – Hoffenheim 1-2 (Schwegler 20 / Tagoe 80, 88)