pucali su u nogu

Chelsea u finalu FA kupa: Izbacili Man Utd, šuplje ruke De Gee i autogol Maguirea

Obrana Manchestera nije se baš proslavila u susretu protiv Chelseaja.

U ovogodišnjem finalu engleskog FA kupa gledat ćemo londonski obračun Chelseaja i Arsenala, nakon što je Chelsea u drugom polufinalu odigranom u nedjelju na Wembleyju s uvjerljivih 3:1 (1:0) svladao Manchester United.

Chelsea je poveo u 11. minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu, a strijelac je iz neposredne blizine bio Olivier Giroud na ubačaj Azpilicuete. David De Gea dirao je loptu, ali ipak je prošla u mrežu.

Uprvoj minuti drugog poluvremena Mount je presjekao dodavanje na 40 metara od gola Uniteda i sam završio akciju udarcem s 20-ak metara, koji je prošao kroz ruke De Gee.

gol expired Ludi Jadranski derbi: Rijeka u 93. minuti zabila za pobjedu i ostala u igri za Ligu prvaka! divider

U 74. minuti Harry Maguire je nespretnom reakcijom poslao loptu u svoju mrežu za tri gola prednosti Bluesa.

Utješni pogodak za Manchester United postigao je Bruno Fernandes iz kaznenog udarca u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je u početnoj postavi pobjedničke momčadi, a igrao je do 86. minute kad ga je zamijenio Loftus-Cheek.

gol expired Službena potvrda: Niko Kovač ima novi klub! divider

Finalni dvoboj Arsenala i Chelseaja na rasporedu je 1. kolovoza na Wembleyju.

Arsenal će u svom 21. finalu tražiti put prema poboljšanju svog rekorda od 13. naslova, dok je Chelsea do sada u 13 finala osam puta osvajao vrijedan trofej. Arsenal je posljednji trofej osvojio 2017., a Chelsea 2018.

Arsenal je u subotnjem polufinalu s 2:0 nadigrao prošlogodišnjeg pobjednika Manchester City.