igra u odličnoj formi

Dalić može mirno spavati: Perišić i Rebić zabili, stoper Pongračić asistirao za gol

Ivan Perišić i Ante Rebić zabili su pogotke u pobjedama Intera i Eintrachta, dok je Pongračić asistirao za gol Salzburga.

Ivan Perišić zabija pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Intera i frankfurtskog Eintrachta izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su izbacili bečki Rapid, odnosno ukrajinski Šahtar iz Donjecka. Ivan Perišić i Ante Rebić bili su strijelci u pobjedama svojih klubova.

Perišić i Rebić nastavljaju igrati u sjajnoj formi

Inter je već nakon 18 minuta vodio 2:0 golovima Matiasa Vecina (11) i Andree Ranocchije (18), a pobjedu milanskog sastava potvrdio je Ivan Perišić golom u 81. minuti.

Sedam minuta kasnije Perišić je odličnu predstavu okrunio asistencijom Matteu Politanu za uvjerljivih 4:0. Perišić je igrao cijeli susret za Inter, dok je Marcelo Brozović igrao do 62. minute. Kod gostiju nije bilo Ivana Močinića i Matea Baraća.

Eintracht je izbacio Šahtar pobjedom 4:1 na domaćem terenu, što je bilo dovoljno nakon remija (2:2) u prvom susretu. Ante Rebić igrao je za momčad iz Frankfurta od 71. minute i bio je strijelac za 4:1 u 88. minuti.

Dva gola za Eintracht zabio je Sébastien Haller (27-pen, 80), a jedan Luka Jović (23), dok je utješni pogodak za Šahtar postigao Júnior Moraes (64).

Chelsea tek u završnici slomio Malmo

Plasman u osminu finala izborio je i londonski Chelsea koji je na Stamford Bridgeu porazio Malmo s 3:0, nakon što su Englezi u prvom susretu slavili sa 2:1. Golove za Bluese zabili su Olivier Giroud (55), Ross Barkley (74) i Hudson-Odoi (84). Šveđani su od 73. bili s igračem manje nakon što je isključen Rasmus Bengtsson. Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Valencia je ugostila Celtic, a iz prve utakmice je donijela prednost 2:0. Prolaz je potvrdila pobjedom 1:0, a strijelac je bio Kevin Gameiro (70). Filip Benković zbog ozljede nije bio u konkurenciji za nastup u momčadi Celtica, za koju je Jozo Šimunović odigrao čitav susret.

Salzburg je izbacio Club Brugge, kojega vodi hrvatski trener Ivan Leko. Austrijski klub je na domaćem terenu slavio sa 4:0 i tako je anulirao poraz 1:2 iz prvog susreta. Hrvatski branič u dresu austrijskog kluba Marin Pongračić asistirao je za drugi pogodak, kojeg je u 29. minuti zabio Patson Daka.

Rezultati uzvratnih utakmica šesnaestine finala nogometne Europske lige.

Srijeda -
*Sevilla - Lazio 2-0 (Ben Yedder 20, Sarabia 78)
(prva utakmica 1-0 za Sevillu)

Četvrtak -
*Eintracht Frankfurt - Šahtar 4-1 (Jović 23, Haller 27-pen, 80, Ante Rebić 88/ Júnior Moraes 64)
(prva utakmica 2-2)

*Zenit - Fenerbahče 3-1 (Oždoev 4, Azmoun 37, 76/ Mehmet Topal 43)
(prva utakmica 1-0 za Fenerbahče)

*Valencia - Celtic 1-0 (Kevin Gameiro 70)
(prva utakmica 2-0 za Valenciu)

*Napoli - Zürich 2-0 (Verdi 43, Ounas 75)
(prva utakmica 3-1 za Napoli)

*Salzburg - Club Brugge 4-0 (Schlager 17, Patson Daka 29, 43, Dabbur 90+4)