Hrvati u zapaženim ulogama

Katić strijelac u golijadi Rangersa, pogodak Livaje u pobjedi AEK-a

U prvim utakmicama 3. pretkola Europske lige u strijelce se upisalo i nekoliko hrvatskih igrača.

Hrvatski napadač Marko Livaja bio je strijelac za grčki AEK, koji je u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige kao gost svladao rumunjsku Universitateu u Craiovi s 2:0 (0:0).

Livaja, koji je u igru ušao u 39. minuti, pogodio je za konačnih 0:2 u 85. Prvi gol za AEK postigao je Mantalos u 60. minuti.

Za Universitateu je Renato Kelić odigrao svih 90 minuta.

Škotski Glasgow Rangers slavio je na gostovanju kod danskog Midtyllanda s 4:2, a hrvatski nogometaš Nikola Katić zabio je u 65. minuti na asistenciju najboljeg igrača utakmice Alfreda Morelosa.

U susretima potencijalnih protivnika hrvatskih klubova u playoffu Europske lige favoriti nisu slavili. Gent je odigrao 1:1 na Cipru protiv AEK-a, bolji iz tog okršaja igrat će s Rijekom ako ona obrani prednost protiv Aberdeena.

Ispadne li Dinamo od Ferencvaroša, igrat će protiv litavske Suduve ili izraelskog Macaabi Tel Aviva. U prvoj utakmici u Izraelu Suduva je napravila iznenađenje slavljem 2:1.