valencia srušila krasnodar

Chelsea i Napoli uvjerljivi u prvim utakmicama osmine finala Europske lige

Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret u pobjedi Chelseaja.

Chelsea slavi (Foto: Steven Paston/Press Association/PIXSELL) (Foto: Steven Paston/Press Association/PIXSELL)

Nogometaši Chelseaja, Napolija i Valencije ostvarili su pobjede u prvim susretima osmine finala Europske lige.

Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Dynamo Kijev s 3:0, Napoli je identičnim rezultatom porazio RB Salzburg, dok je Valencija bila bolja od Krasnodara s 2:1.

Golove za Bluese zabili su Pedro (17), Willian (65) i Hudson-Odoi (90). Domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti, ali se Pedro ispromašivao, posebno u prvom poluvremenu u kojem je imao tri sjajne prilike.

Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za londonski sastav, dok Josip Pivarić nije nastupio za goste zbog ozljede.

Igrači smiruju euforiju, Bjelica odlučno poručio: "Vjerovao sam u pobjedu, a sada vjerujem i u prolaz" Nenad Bjelica (Foto: Marko Lukunic/PIXSELL) Petković i suigrači slave pogodak (Foto: Marko Lukunic/PIXSELL) Bruno Petković i Dani Olmo (Foto: Luka Stanzl/PIXSELL) +1 Petković puca jedanaesterac (Foto: Luka Stanzl/PIXSELL)

Identičnim rezultatom Napoli je porazio RB Salzburg s 3:0. Domaćin je već nakon 18 minuta igre vodio sa 2:0 golovima Milika (10) i Fabiana Ruiza (18). Prednost Napolija povisio je Jerome Onguene gurnuvši loptu u 58. minuti u vlastitu mrežu. Marin Pongračić nije nastupio za goste.

Valencija je protiv Krasnodara vodila 2:0 nakon 24 minute igre, ali su gosti postigli pogodak nade.

Oba gola za "šišmiše" zabio je Rodrigo (12, 24), dok je strijelac za goste bio Claesson (63).

U ranijem terminu Eintracht i Inter su u Frankfurtu odigrali bez golova 0:0, Arsenal je izgubio kod francuskog Rennesa sa 1:3, Villareal je u Sankt Peterburgu sa 3:1 nadigrao Zenit načinivši veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Hrvatski predstavnik Dinamo je na Maksimiru pobijedio Benficu 1:0.

Uzvratni susreti su 14. ožujka.

Može li Dinamo izdržati u Lisabonu i proći u četvrtfinale Europske lige?

Junak Petković iskreno nakon rušenja Benfice: "Nisam igrao za izbornika. Igrao sam za Dinamo" Petković puca jedanaesterac (Foto: Luka Stanzl/PIXSELL)

Bjelica miran i ozbiljan: "Dobro smo izgledali, a Benfica plače zbog jednog igrača" Nenad Bjelica (Foto: Igor Kralj/PIXSELL)