rog igrao 90 minuta

Arsenal rano poveo, pa izgubio s dva gola razlike, Brozović promašio jedanaesterac

Neočekivane poraze u prvim utakmicama osmine finala Europske lige upisali su Arsenal i Zenit.

Rennes slavi pogodak protiv Arsenala (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U prvim utakmicama osmine finala nogometne Europske lige poraženi su Arsenal i Zenit, a hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović je promašio penal za Inter u Frankfurtu. Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Benfice 1:0.

Eintracht i Inter su u Njemačkoj odigrali bez golova 0:0. U 22. minuti dosuđen je kazneni udarac za Inter, no šut Marcela Brozovića je obranio vratar Trapp. Ivan Perišić je igrao do 58. minute, Brozović cijelu utakmicu za Inter, dok Ante Rebić zbog ozljede nije igrao za domaćine.

Može li Dinamo izdržati u Lisabonu i proći u četvrtfinale Europske lige?

Ukupno glasova:

Arsenal je izgubio kod francuskog Rennesa s 3:1, iako su već od treće minute vodili s 1:0 pogotkom Iwobija. No, u 41. minuti isključen je branič "topnika" Papastathopoulos, a Arsenal je potom primio čak tri gola.

Iznenađenje je i što je Sevilla kod kuće odigrala samo 2:2 protiv praške Sparte, a svi golovi su pali u prvom dijelu. Za Sevillu je cijelu utakmicu odigrao Marko Rog.

Villareal je u Sankt Peterburgu s 3:1 nadigrao Zenit, koji je odigrao vrlo slabu utakmicu, dijelom i zbog činjenice da rusko prvenstvo tek nastavljeno prošli tjedan.

gol expired Portugalski mediji kritiziraju Benficu i dive se atmosferi: "Najgora utakmica aktualnog trenera" divider

REZULTATI:

Eintracht Frankfurt - Inter Milano 0:0

Rennes - Arsenal 3:1 (Boerigaud 43, Monreal 65-ag, Sarr 88//Iwobi 4). CK: Papastathopoulos (Ars, 41)

Sevilla - Slavia Prag 2:2 (Ben Yedder 1, El Haddadi 28//Stoch 25, Kral 35)

Zenit - Villarreal 1:3 (Azmoun 35//Ibbora 33, Moreno 64, Morlanes 71)

gol expired Igrači smiruju euforiju, Bjelica odlučno poručio: "Vjerovao sam u pobjedu, a sada vjerujem i u prolaz" divider