pao najbrži pogodak u povijesti

Manchester United nije uspio slaviti na ruskoj "oranici"

Manchester United odigrao je 1:1 na gostovanju kod ruskog Rostova u sklopu prve utakmice osmine finala Europske lige.

Manchester United nije uspio slaviti na teškom terenu ruskog Rostova u prvoj utakmici osmine finala Europske lige. Momčad Josea Mourinha je povela, ali se u konačnici morala zadovoljiti rezultatom 1:1.

ROSTOV - MANCHESTER UNITED 1:1

"Crveni vragovi" su po dolasku u Rostov na Donu imali velikih prigovora na travnjak stadiona Olimp 2, no gotovo rutinski su stigli do rezultata koji im je otškrinuo otvorio vrata prolaza u četvrtfinale.

ManU je poveo u 35. minuti golom Henrika Mhitarjana kojem je sjajno asistirao Zlatan Ibrahimović. Domaćin je uspio izjednačiti u 53. minuti, a pogodak je postigao Aleksandr Buharov.

Kopenhagen je na stadionu Parken pobijedio Ajax 2-1, a dvoboj je obilježio pogodak Rasmusa Falka Jensena već u 28. sekundi utakmice. Premda je bio blizu, Falk nije uspio zabiti najbrži gol u povijesti Europske lige. Rekord drži Jan Sykora koji je u susretu Slovan Libereca i Karabaga (2-2) u rujnu 2016. postigao pogodak nakon 10,69 sekunde utakmice.

KOPENHAGEN - AJAX 2:1

Ajax je izjednačio u 32. minuti preko Kaspera Dolberga, a pobjedu Kopenhagenu donio je Andreas Cornelius u 59. minuti.

Ovom pobjedom Kopenhagen je produžio niz bez poraza u svim natjecanjima na 19 utakmica. Posljednji poraz doživjeli su u kvalifikacijama Lige prvaka od Leicester Cityja (0-1) u listopadu prošle godine.

Anderlecht je načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale pobijedivši u Nikoziji APOEL 1-0. Pogodak odluke zabio je Nicolae Stanciu u 29. minuti.