ante promašio veliku priliku

Mandžukić i Rebić šokirani u Beogradu: Zvezda s igračem manje iznenadila Milan

Crvena zvezda i Milan odigrali su 2:2 u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige.

Nogometaši Crvene zvezde iznenadili su Milan u prvoj utakmici šesnestine finala Europske lige igrane u Beogradu. Susret je završio remijem 2:2, s tim da je Zvezda poravnala u samoj završnici, iako je imala igrača manje od 77. minute.

Gosti su poveli nakon komičnog autogola Milana Pavkova u 42. minuti. Sami Castillejo je probio po desnoj strani i ubacio pred gol gdje je Pankov neoprezno reagirao, a lopta je potom kroz ruke Milana Borjana završila u mreži.

Zvezda je izjednačila pogotkom Geloa Kange u 52. minuti iz kaznenog udarca, no devet minuta kasnije i gosti su dobili jedanaesterac kojeg je skrivio tragičar Pankov.

Theo Hernandez je bio siguran za novo vodstvo. Kada je Milan Rodić u 75. minuti isključen činilo se kako će Milan rutinski do pobjede. No, Pavkov se barem malo iskupio za pogreške izjednačivši u trećoj minuti nadoknade na 2:2.

gol expired Mamić na korak od Bjelice i slatke satisfakcije, Rusi zapjevali Petkoviću: O, daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi divider

Od prve minute za Milan su igrali Mario Mandžukić i Ante Rebić. Mandžukić je igrao do 82. minute, dok je Rebić zamijenjen u poluvremenu. Zanimljivo, bivšem napadaču hrvatske reprezentacije, koji je 2013. bio prvak Europe s Bayernom, bio je ovo prvi nastup u Europskoj ligi nakon prosinca 2009. kada je u ovom natjecanju igrao u dresu Dinama.

Young Boys i Bayer Leverkusen su odigrali ludu utakmicu sa sedam golova koju je domaćin dobio sa 4:3.

Švicarci su nakon prvog poluvremena vodili 3:0, no Bayer je u prvih 20-tak minuta nastavka izjednačio na 3:3. Ipak, do kraja susreta Young Boysi su zabili i četvrti gol za pobjedu.

Za vodeći sastav švicarskog prvenstva zabili su Fassnacht (3), Siebatcheu (19, 89) i Elia (44), a za goste Schick (49, 52) i Diaby (68). Tin Jedvaj nije nastupio za "Apotekare".

Wolfsberger, koji je prošao dalje u skupini s Dinamom, je u Budimpešti izgubio od Tottenhama sa 1:4.

Spursi su rutinski stigli do pobjede, a golove su zabili Son (13), Bale (28), Moura (34) i Vinicius (88), a za Austrijance zabio je Liendl (55-11m).

gol expired Velika pobjeda Dinama u Rusiji: Modri u ludoj utakmici srušili Krasnodar! divider

Dario Vizinger je za Wolfsberger igrao prvo poluvrijeme.

Uvjerljiv je bio i Manchester United koji je u Torinu pobijedio Real Sociedad sa 4:0, a golove su zabili Fernandes (27, 58), Rashford (65) i James (90).

Roma je također, jednom nogom u osmini finala nakon što je u Portugalu pobijedila Bragu sa 2:0 golovima Džeke (5) i Mayorala (86).

Olympiakos je porazio PSV sa 4:2, dok su Slavia Prag i Leicester City odigrali bez golova.

Rezultati prvih susreta 16-ine finala Europske nogometne lige.

Dynamo Kijev (Ukr) - Club Brugge (Bel) 1:1 (Bujalski 62 / Mechele 67)
Wolfsberger (Aut) - Tottenham (Eng) 1:4 (Liendl 55-11m / Son 13, Bale 28, Moura 34, Vinicius 88)
Real Sociedad (Špa) - Manchester United (Eng) 0:4 (Fernandes 27, 58, Rashford 65, James 90)
Crvena Zvezda (Srb) - Milan (Ita) 2:2 (Kanga 52-11m, Pavkov 90+3 / Pankov 42-ag, Hernandez 61-11m)
Slavia Prag (Češ) - Leicester City (Eng) 0:0
Sporting Braga (Por) - Roma (Ita) 0:2 (Džeko 5, Mayoral 86)
Krasnodar (Rus) - DINAMO (HRV) 2:3 (Berg 28, Claesson 69 / Petković 15, 54, Atiemwen 75)
Young Boys (Švi) - Bayer Leverkusen (Njem) 4:3 (Fassnacht 3, Siebatcheu 19, 89, Elia 44 / Schick 49, 52, Diaby 68)
Olympiakos (Grč) - PSV (Niz) 4:2 (Bouchalakis 9, M'Vila 37, El Arabi 45+2, Masouras 82 / Zahavi 14, 40)

gol expired Dinamov heroj Petković komentirao fantastičnu partiju: "Volim ovakve muške utakmice" divider