PRVI PUT U POVIJESTI

Euforija u Tbilisiju: Gruzija izborila Europsko prvenstvo nakon drame kaznenih udaraca!

Reprezentacija Gruzije je 22. potvrđeni sudionik Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Slavlje Gruzijaca (Foto: Afp)

Nogometaši Gruzija po prvi će put u povijesti zaigrati na EURU, koji će se od 14. lipnja do 14. srpnja ove godine održati u Njemačkoj.

Oni su u finalu dodatnih kvalifikacija na svom terenu u Tbilisiju savladali Grčku rezultatom 4:2 (0:0, 0:0) boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

U utakmici visokog uloga obje momčadi nisu željele previše riskirati tijekom svih 120 minuta igre pa je pobjednik odučen udarcima s bijele točke.

No, vrijedi spomenuti dvije sjajne prilike iz produžetaka, oni iz 103. minute kad je Mavropanos pogodio gredu te fantastičnu obranu grčkog vratara Vlachodimasa dvije minute kasnije.

U drugom produžetku su Gruzijci napadali, ali su se Grci uspjeli obraniti te se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca.

Četiri od pet gruzijskih igrača bili su sigurni, dok su čak dvojica od četvorice Grka bila neprecizna. Vratar Mamardašvili je obranio udarac Bakasetasa već u prvoj seriji, dok je Giakoumakis u četvrtoj promašio vrata.

Gruzija će tako ovoga ljeta igrati u skupini F s Turskom, Portugalom i Češkom.