I sosa zaigrao

Šutalo je stup obrane preporođenog Ajaxa! Kopljanici upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu

Ajax je upisao četvertu prvenstvenu pobjedu u nizu, slavili su 2:1 protiv Sparte iz Rotterdama.

Josip Šutalo (Foto: Afp)

Josip Šutalo igrao je čitavu utakmicu za Ajax, Borna Sosa ušao je u 77. minuti, dok je Jakov Medić ostao na klupi u 2:1 (2:0) domaćoj pobjedi protiv Sparte iz Rotterdama u 15. kolu nizozemskog prvenstva kojom je nastavljen uspon Kopljanika na ljestvici.

Ajax je poveo 2:0 golovima Brobbeya (8) i Bergwijna (42-11m) u prvom poluvremenu, a na konačnih 2:1 smanjio je Neghli (55).

Mladina i Jakirović Jakirović zabrinut uoči Ballkanija i Hajduka, Mladina ljutit zbog sporne situacije i mogućeg penala za Rudeš divider

Nakon lošeg ulaska u sezonu Ajax je sada stigo do petog mjesta na ljestvici sa 24 boda, tri više od sedme Sparte.

Na čelu je PSV Eindhoven sa 45 bodova, 10 manje ima drugi Feyenoord.