Rebić izborio penal

Veliki povratak Kovačevog Eintrachta: Gubili 2:0 od Borussije i izvukli bod

Borussia je u Frankfurtu prosula dva boda i sada ima samo bod prednosti nad drugoplasiranim Leipzigom.

Nogometaši Borussije Dortmund odigrali su 2:2 na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu, pa se njihova prednost nakon devetog kola Bundeslige sve više topi.

Klub iz Dortmunda došao je kao favorit kod bivšega hrvatskoga izbornika Nike Kovača i vodio s 2:0 pogocima Sahina (19) i Phillipa (57). No, u 64. minuti vratar Borussije Bürki ruši bivšega hrvatskog reprezentativca Antu Rebića, a Haller s bijele točke smanjuje na 1:2. Samo četiri minute kasnije Wolf izjednačuje, a gosti dokraja propuštaju nekoliko odličnih prilika za pobjedu. Rebić je bio jedan od najboljih igrača utakmice.

Kiks Borussije iskoristio je RB Leipzig koji je domaćom pobjedom nad Stuttgartom (1:0) stigao na drugo mjesto sa samo bodom zaostatka za klubom iz Dortmunda. Za goste je Josip Brekalo igrao od 75. minute.

Bayer je slavio kod Borussie Mönchegladbach s čak 5:1, iako su Apotekari do 48. minute gubili s 0:1.

Hannover je također preokretom s dva gola Fuellkruga slavio kod Augsburga, koji je do 76. minute vodio s 1:0. Kasnije večeras igraju HSV i Bayern.

Na ljestvici vodi Borussia (D) s 20 bodova ispred Leipziga (19) i Bayerna (17).