Kostić isključen

Poznati svi polufinalisti Kupa Njemačke: Drugoligaš i tri bundesligaša

Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Werder sa 2:0, dok je Bayer u Leverkusenu porazio Union Berlin sa 3:1.

Nakon četvrtoligaša Saarbruckena i Bayern Munchena, plasman u polufinale njemačkog nogometnog Kupa izborili su Eintracht Frankfurt i Bayer Leverkusen.

Eintracht je poveo u posljednjim sekundama prvog dijela golom Andrea Silve iz jedanaesterca kojeg je skrivio Ludwig Augustinsson igrajući rukom. Sucu je u donošenju odluke pomogao VAR. Pitanje pobjednika razriješio je Daichi Kamada u 60. minuti. U sudačkoj nadoknadi Eintracht je ostao s igračem manje nakon što je Filip Kostić isključen zbog oštrog prekršaja.

U ranije odigranom susretu Bayer Leverkusen je pobijedio Union Berlin sa 3:1 premda je do 72. minute gubio sa 0:1.

Union Berlin je poveo u 39. minuti golom Marcusa Ingvartsena, a možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 71. minuti kada su gosti ostali s igrače manje nakon što je isključen Christopher Lenz.

Apotekari su s igračem više uspjeli okrenuti rezultat i do kraja utakmice zabili su tri gola, a strijelci su bili Karim Bellarabi (72), Charles Aranguiz (86) i Moussa Diaby (90+1).

U utorak su polufinale izborili četvrtoligaš Saarbrucken i Bayern Munchen.