Do 64. minute trajala je Realova muka na gostovanju kod najslabije momčadi Primere, Xereza. No, u samo sedam minuta su sve riješili, te pobijedili 3-0 u utakmici 22. kola...

U 64. minuti je Arbeloa napokon svladao domaćeg vratara Renana, nakon čega se otvorilo i najskupljem pojačanju Reala Cristianu Ronaldu. U dvije minute (70. i 71.) je postigao dva pogotka, te tako došao do brojke od 11 pogodaka u 13 nastupa u španjolskom prvenstvu, a Real je na kraju slavio laku pobjedu.

Time su došli na samo dva boda zaostatka od Barcelone, koja u nedjelju gostuje u Madridu, kod Atletica.

Recimo da su utakmicu Xerez - Real pratile i dvije zvijezde Formule 1, Brazilci Felipe Massa i Rubens Barrichello.

U ranijem terminu su Sporting i Valencija u Gijonu remizirali 1-1. Hrvatski nogometaš Mate Bilić je odigrao svih 90 minuta za domaćina, ali se nije upisao u strijelce. Učinio je to za domaćina Diego Castro koji je sjajno potegao s vrha šesnaesterca u 5. minuti, te pogodio suprotne rašlje. Za Valenciju je izjednačio Mata u 76. minuti.