Najbolji pa tragičar

Drama na Olimpicu: Roma do pobjede u 94. minuti nakon pogreške vratara

Roma je pobijedila Cagliari 1:0 u 17. kolu Serie A...

Federico Fazio slavio gol s igračima Rome (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 17. kola talijanskog prvenstva nogometaši Rome su na Olimpicu ugostili Cagliari i pobijedili s minimalnih 1-0, a pobjednički pogodak postigao je Fazio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, nakon pogreške gostujućeg vratara Cragna koji je do te intervencije bio najbolji igrač na terenu.

Rimljani su dominirali i propustili brojne prilike, a najbolju je u 53. minuti propustio Argentinac Diego Perotti, kojemu je Alessio Cragno obranio kazneni udarac. Međutim, u 94. minuti je pogriješio kod istrčavanja, loše boksao loptu, ravno u Fazija koji je bez poteškoća gurnuo loptu u nebranjenu mrežu.

U dvije poslijepodnevne utakmice Napoli je s uvjerljivih 3-1 slavio na gostovanju u Torinu i na taj način izbio na vrh ljestvice Serie A iskoristivši kiks Intera koji je na svom terenu poražen od Udinesea sa 1-3.

Napoli je u vodstvu sa 42 boda, a Inter je drugi sa 40 bodova. Momčad iz Milana može prestići i Juventus koji ima 38 bodova i u nedjelju gostuje u Bologni. Roma je na četvrtom mjestu, također sa 38 bodova. Cagliari je sa 17 bodova ostao na 14. mjestu.