Bliži se početak HNL-a

Dinamo pripreme zaključio remijem protiv Sparte Prag, Rijeka se lagano obračunala s Koperom

Dinamo je remizirao 1:1 protiv Sparte Prag, dok je Rijeka slavila uvjerljivo 3:0 protiv Kopera.

Bruno Petković (Foto: Pixsell)

Hrvatski nogometni prvak Dinamo u posljednjoj je prijateljskoj utakmici na pripremama u Sloveniji u Brdu kod Kranja odigrao 1:1 (1:1) s češkim prvakom Spartom iz Praga.

Sparta je povela već u 2. minuti golom Jakuba Pešeka, a na konačnih 1-1 izjednačio je Bruno Petković u 14. minuti iz kaznenog udarca kojega je izborio Marko Bulat.

Paula Badosa VIDEO Lijepa Španjolka ostala bez riječi: Novinar joj čestitao na pobjedi, a ona – izgubila divider

Dinamo će prvu službenu utakmicu u novoj sezoni odigrati već za osam dana kada će u Maksimiru ugostiti splitski Hajduk u Superkupu, da bi 21. srpnja još jednom ugostio Hajduk u 1. kolu HNL-a.

Na pripremama u Kranjskoj Gori nogometaši Rijeke su odradili novu prijateljsku utakmicu te su u petak, s 3:0, svladali tamošnjeg prvoligaša Koper.

Rijeka je suparnika slomila krajem prvog i u uvodnom dijelu drugog poluvremena kada je postigla sva tri pogotka. U 42. minuti strijelac za 1:0 Rijeke bio je Nais Djouahra.

Edwin van der Sar Šok u Splitu: Legendarni Edwin van der Sar završio u bolnici zbog krvarenja u mozgu divider

Ivan Lepinjica, povratnik u redove Rijeke, postigao je pogodak za 2:0 u 58. minuti, dok je samo dvije minute kasnije Veldin Hodža postavio konačnih 3:0. Bila je ovo ujedno posljednja prijateljska utakmica Rijeke na pripremama u Kranjskoj Gori.