Uvjerljiva pobjeda

Dinamo preskočio Lokomotivu hat-trickom Soudanija

Dinamo se u gradskom derbiju lakoćom obračunao s Lokomotivom.

U utakmici sedmog kola Prve HNL Dinamo je kao gost pobijedio Lokomotivu s 3:0 (1:0). Sva tri pogotka na utakmici postigao je alžirski napadač El Arabi Hilal Soudani (30, 60, 71).

Nakon ispadanja u play-offu Europske lige Dinamo se pobjednički vratio prvenstvenim obavezama. U 30. minuti Borna Sosa je prošao nekoliko igrača Lokomotive i dodao za Soudanija koji preciznim udarcem dovodi Dinamo u vodstvo.

U 60. minuti nakon ubačaja Domagoja Antolića iz slobodnog udaraca Soudani se najbolje snašao u gužvi i povisio vodstvo. Hat-trick je kompletirao u 71. kada je nakon asistencije Danija Olma prebacio vratara Šempera.

Pred 1.000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Matoc iz Zaprešića.

Vodeći Dinamo sada ima 19 bodova, četiri više od druge Rijeke, dok je Lokomotiva osma s četiri boda, jednim više od devetog Rudeša i dva više od posljednje Istre 1961.