0:0 nakon 90 minuta, a onda...

Senzacija u Njemačkom kupu: Četvrtoligaš preokretom izbacio uglednog bundesligaša!

Ovog utorka i srijede igraju se utakmice osmine finala Njemačkog kupa.

Prvi klub koji je izborio plasman u četvrtfinalu DFB Pokala je Rot-Weiss Essen, zahvaljujući senzacionalnom preokretu u produžecima utakmice protiv Bayer Leverkusena.

Apotekari su bili izraziti favoriti, kao jedan od najboljih klubova Bundeslige (trenutno petoplasirani) stigli u Essen, ali umjesto očekivanog trijumfa zadesio ih je nokaut.

Poslije 90 minuta bilo je 0:0 te se krenulo u produžetke. U 105. minuti je Leon Bailey zabio za vodstvo Bayera, ali to nije pokolebalo neustrašive domaćine. Tri minute kasnije Oguzhan Kefkir je izjednačio, a onda je u 117. minuti Simon Engelmann zabio za veliko slavlje Essena.

Mjesto među osam najboljih izborio je i Kiel koji je u dvoboju dvaju drugoligaša boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminirao Darmstadt nakon što je poslije 120 minuta bilo 1:1.

Kiel je u ranijoj fazi izbacio Bayern priredivši senzaciju svih senzacija, a sad su otišli i korak dalje...

Četvrtfinalisti su i Borussia Dortmund koja je kao domaćin s 3:1 svladala Paderborn te Werder Bremen koji je rezultatom 2:0 eliminirao Greuther Fürth.