Velika pobjeda

Danska velikim preokretom srušila svjetskog prvaka, nije im pomogao ni Benzema

Danska je pobjedom protiv Francuske zauzela drugo mjesto skupine A u Ligi nacija.

Danska - Francuska (Foto: Afp)

Danska je slavila u gostima kod Francuske s 2:1 na otvaranju Lige nacija i zauzela drugo mjesto skupine A iza prvoplasirane Austrije koja je pobijedila Hrvatsku s 3:0 u Osijeku.

Nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu Francuzi su stigli do vodsta preko Karima Benzeme, ali u 68. minuti napadač Trabzonspora Andreas Cornelius zabija svoj prvi pogodak na susretu i sve vraća na početak.

Marko Arnautović VIDEO Pogledajte golove s utakmice Hrvatske i Austrije: Arnautović, Gregoritsch i Sabitzer izbušili Ivušića divider

Točno dvadeset minuta kasnije Cornelius drugi put trese domaću mrežu i dovodi goste u vodstvo. Nakon poraza od Danske, francuska nogometna reprezentacija imat će popravni ispit za tri dana, i to protiv Hrvatske na Poljudu.

Gol Austrije za vodstvo od 3:0