bez nastupa ove sezone

Subašić pocrvenio bez da je odigrao i minutu: Monaco, PSG i Marseille uvjerljivi

Iako ne igra, Danijel Subašić neće ni imati pravo nastupa u nadolazećoj utakmici Monaca zbog crvenog kartona.

Nogometaši PSG-a su s uvjerljivih 4:1 na Parku prinčeva svladali Amiens, dok je Marseille s tri pogotka u drugom poluvremenu na Velodromeu nadigrao Nimes 3:1 pa su dvije vodeće momčadi francuskog prvenstva zadržale iste pozicije i nakon 19. kola.

S dva pogotka Mbappea (10, 65) te po jednim Neymara (46) i Icardija (84) PSG je ostvario 15. pobjedu ove sezone, a jedini strijelac za slabašni Amiens bio je Mendoza (70).

Glory Collision 2: Rico Verhoeven vs. Badr Hari Katastrofa za Badr Harija u velikom revanšu protiv Verhoevena: Uvjerljivo vodio pa se ponovno teško ozlijedio. Urlao i plakao od muke divider

Za Marseille je prvi od tri pogotka postigao suparnički branič Alakouch u 46. minuti, a onda su Benedetto (66) i Payet (81) potvrdili pobjedu. Briancon (90+1) je pogodio za konačnih 3-1. Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta za pobjedničku momčad.

Bordeaux je poražen sa 1:0 na gostovanju u Rennesu, gdje je domaća momčad do pobjedničkog pogotka stigla u 82. minuti, a strijelac je bio Niang. Toma Bašić je bio u početnoj postavi Bordeauxa i taktički je zamijenjen u 88. minuti, kad su gosti pokušali doći do izjednačujućeg pogotka.

Angers je preokretom uzeo sva tri boda na gostovanju kod Nantesa pobijedivši sa 2:1. Blas (17) je doveo domaće u vodstvo, a Bobichon (50) i El Melali (87) su kreirali preokret. Mateo Pavlović ostao je na klupi Angersa.

gol expired Kakva scena: Popularni glumac spašavao sina boksačke legende od podivljalih navijača divider

Najefikasnija momčad 19. kola bio je Monaco koji je pred svojim navijačima svladao Lille sa 5:1. Za momčad iz Kneževine dva pogotka postigao je Ben Yedder (53, 65), a ostali strijelci su bili Martins (23), Keita (29) i Glik (90+3).

Osimhen je donio veselje gostima koji su poveli u 13. minuti. Domagoj Bradarić je bio na lijevom boku Lillea, ali se, baš kao ni njegova momčad, nije dobro proveo, jer je većina akcija za pogotke prošla po toj strani.

Danijel Subašić je bio u statusu pričuvnog vratara Monaca, ali svejedno zbog prigovora dobio crveni karton izvan terena, zbog čega je suspendiran za nadolazeće utakmice svoje momčadi.

Subašić je izgubio mjesto početnog vratara u momčadi Monaca, pa je tako u dosadašnjem dijelu sezone upisao tek jedan nastup i to u kupu.

PSG je vodeći sa 45 bodova i utakmicom manje, a ima sedam bodova više od drugoplasiranog Marseillea. Treći je Rennes sa 33 boda i utakmicom manje, a četvrti je Lille sa 31 bodom. U zoni ispadanja su Nimes i Toulouse sa po 12 bodova, dok su iznad njih Amiens i Metz sa po 17 bodova.

Francuska - 19. kolo

Dijon - Metz 2-2 (Amalfitano 18, Balde 42 / Diallo 14, Maiga 90+1)

Marseille - Nimes 3-1 (Alakouch 46-ag, Benedetto 66, Payet 81 / Briancon 90+1)

Monaco - Lille 5-1 (Martins 23, Keita 29, Ben Yedder 53, 65, Glik 90+3 / Osimhen 13)

Montpellier - Brest 4-0 (Laborde 13, 56, Savanier 30-11m, Mollet 83)

Nantes - Angers 1-2 (Blas 17 / Bobichon 50, El Melali 88)

Nice - Toulouse 3-0 (Sarr 16, Sylla 19-ag, Lees Melou 40)

PSG - Amiens 4-1 (Mbappe 10, 65, Neymar 46, Icardi 84 / Mendoza 70)

Reims - Lyon 1-1 (Cafaro 44 / Tousart 9)

Rennes - Bordeaux 1-0 (Niang 82)

Strasbourg - St. Etienne 2-1 (Ajorque 22, Thomasson 62 / Boudebouz 72-11m)