Ukrao šou

Kakav debi: Zabio Subašiću golčinu i sam donio PSG-u prvi naslov u sezoni

Novo brazilsko pojačanje PSG-a Dani Alves je već u prvoj službenoj utakmici pokazao da francuski doprvak nije pogriješio njegovim angažmanom.

PSG je došao do prvog naslova u novoj sezoni, pobijedivši aktualnog francuskog prvaka Monaco s 2-1 u finalu Superkupa. Utakmica je bila svojevrsna prilika za ''osvetu'' s obje strane. PSG je izgubio naslov prvaka, dok je Monaco teško stradao od Parižana (4-1) u finalu Liga kupa.

Bio je to peti uzastopni naslov za PSG i sedmi ukupno u Superkupu čime se izjednačio s rekorderom Lyonom.

Utakmica je ujedno odigrana u pozadini transfer špekulacija oko brazilske zvijezde Neymara iz Barcelone u PSG i čudesnog tinejdžera Mbappea iz Monaca u Real Madrid.

Međutim, Dani Alves je taj koji je ukrao šou večeri. Brazilac je sjajno pogodio iz slobodnog udarca u 51. minuti i zatim asistirao Rabiotu za pobjednički pogodak u 63. minuti. Alves je ovo ljeto prešao iz Juventusa u PSG nakon što je bio pred vratima Manchester Cityja.

I nije bolje mogao započeti svoju karijeru u Parizu. Prva utakmica, prvi pogodak, prva asistencija, prvi trofej i prva nagrada za igrača utakmice.