favoriti zapeli

Prvo iznenađenje na Copa Americi: Venezuela s igračem manje uzela veliki bod

Uz malo sreće Venezuela je zaustavila favorizirani Peru.

Venezuela - Peru (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Venezuela je u drugoj utakmici skupine A Copa Americe izborila bod protiv favoriziranog Perua (0:0).

Peruanci su zabili dva gola – u 7. i 64. minuti – ali oba su poništena zbog zaleđa.

Peru je dominirao i napadao, ali Venezuela je držala ''nulu'', a u nekoliko navrata sjajnim obranama istaknuo se vratar Wuilker Farinez.

Venezuela je od 75. minute igrala s igračem manje, ali Peru ni to nije uspio iskoristiti i zabiti pobjednički pogodak.

U skupini A nalaze se još domaćin Brazil i Bolivija. Selecao vodi na ljestvici nakon pobjede 3:0 na otvaranju prvenstva.

U četvrtfinale idu prve dvije momčadi svake od tri skupine i dva najbolja trećeplasirana. Kao najslabija momčad skupine A figurira Bolivija, pa je Venezuela remijem protiv Perua uzela veliki bod na putu prema četvrtfinalu.

U sljedećem kolu Peru igra protiv Bolivije, dok Venezuelu čeka susret s Brazilom.