Važna tri boda

City stigao na bod od vodećeg Liverpola: Kovačić sudjelovao u akciji za pobjednički pogodak

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić je igrao do 83. minute za Manchester City.

Kovačić i Ake (Foto: Afp)

Aktualni prvaci Engleske, nogometaši Manchester Cityja minimalnom 1-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Bournemoutha u 26. kolu primakli su se vodećem Liverpoolu na bod zaostatka.

Važnu ulogu u jedinom golu na utakmici imao je i hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić, on je u 24. minuti dugom loptom pronašao Haalanda u domaćem 16-ercu, udarac Norvežanina obranio je Neto, ali najbrže je na odbijanac reagirao Foden i zatresao mrežu.

Petar Milas i Jerko Marinić-Kragić FOTO Dva poznata Hrvata na tribini s Torcidom: Veliki su navijači Hajduka divider

Kovačić je igrao za City do 83. minute, dok Joško Gvardiol nije konkurirao za nastup zbog ozljede gležnja.

Drugi City sada ima 59 bodova, jedan manje od vodećeg Liverpoola, dok je Bournemouth 13. sa 28 bodova.