Chelsea svladao Manchester na Old Traffordu!

Završen je derbi engleske Premier Lige, Chelsea je pobijedio Manchester United na gostovanju 2:1.

Chelsea je slavio na gostovanju kod Manchester Uniteda 2:1. Prednost gostima donio je fantastičnim pogotkom Joe Cole u 20. minuti. Naime, Malouda je sjajno utrčao u kazneni prostor Uniteda, ubacio loptu u peterac a Cole ju je skrenuo petom prvo kroz noge domaćem braniču a zatim u mrežu. Koliku je premoć imao Chelsea u prvom poluvremenu govori i podatak da je United u prvom dijelu samo dva puta pucao prema njihovim vratima, jednom u okvir, dok je Chelsea pucao 6 puta, 4 puta u okvir.

U nastavku je United ubacio u brzinu više te je diktirao tempo ali se Chelsea uspješno branio i orijentirao na kontre. Upravo iz jedne polukontre Chelsea je povisio vodstvo u 79. minuti. Drogba je primio sam neometan loptu u šesnaestercu i zabio za velikih 2:0. No, treba naglasiti da je Drogba bio u zaleđu, ali pomoćni sudac to nije vidio. Nadu Unitedu vratio je dvije minute kasnije Federico Macheda, 18-ogodišnji Talijan. Ovaj put suci su ponovno pogriješili jer je Macheda ugurao loptu u gol služeći se rukom! Do kraja se rezultat nije mijenjao. Chelsea je ovom pobjedom preskočio United na ljestvici, sada je prvi sa 74 boda, dva više od Uniteda.