Bitan bod za čekićare

Chelsea prosuo važne bodove: West Ham izvukao bod na Stamford Bridgeu

Chelsea i West Ham su u gradskom derbiju podijelili bodove.

Chelsea i West Ham podijelili su bodove u londonskom derbiju. Na Stamford Bridgeu je bilo 1:1.

Chelsea je poveo u 36. minuti nakon spretne reakcije Cesara Azpilicuete koji je nakon kornera ugurao loptu u gol. U 73. minuti izjednačio je Javier Hernandez, a rezultat se do kraja nije mijenjao.

Chelsea je dominirao i uputio 23 udarca prema golu West Hama, ali Čekićari su izdržali i uzeli vrijedan bod. Najbolju priliku za pobjedu Chelsea je imao u 88. minuti kada je glavom pucao Olivier Giroud, ali Joe Hart je sjajnom intervencijom spasio West Ham.

Chelsea je sada peti s 57 bodova. Četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka, a koje drži Tottenham, trenutno je udaljeno velikih 10 bodova.

West Ham je 14. s 34 boda i sve je dalje od zone ispadanja, koju predvodi 18. Southampton s 28 bodova. Sveci su ranije u nedjelju bili blizu boda kod Arsenala, ali Topnici su ipak slavili.