Topnici se izvukli

Preokret, dva crvena i sukob igrača: Arsenal jedva pobijedio u ludoj utakmici

Arsenal je teškom mukom pobijedio Southampton u utakmici s dva crvena kartona.

Arsenal - Southampton (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Arsenal je na svom terenu uz dosta muke pobijedio ''fenjeraša'' Southampton 3:2.

Gosti su poveli u 17. minuti kada je Shane Long pogodio za vodstvo. Izjednačio je Pierre-Emerick Aubameyang nakon lijepe akcije Topnika u 28. minuti. Asistent je bio Danny Welbeck, koji je u 38. dovršio preokret zabivši za 2:1.

No u nastavku je Southampton još jednom šokirao Arsenal: Charlie Austin je u 73. zabio za 2:2. Konačnih 3:2 postavio je svojim drugim golom Welbeck. Pogodak vrijedan tri boda engleski je napadač zabio u 81. minuti.

Utakmicu je obilježio i sukob Jacka Stephensa i Jacka Wilshera, koji su skoro potukli u sudačkoj nadoknadi. Stephens je dobio crveni karton, Wilshere se provukao sa žutim, ali ne i njegov suigrač Mohamed Elneny. Egipćanin je vrlo strogo isključen nakon naguravanja s protivničkim igračima.

Arsenal se ovom pobjedom učvrstio na šestom mjestu s 54 boda, dok se Southamtpon i dalje nalazi u zoni ispadanja. Sveci su trenutno 18. s 28 bodova, tri manje od 17. Crystal Palacea.