Taktička bitka

Barcelona slavila na Old Traffordu, sjajna akcija Messija i Suareza

Barcelona je pobijedila Manchester United 1:0 na Old Traffordu u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

U prvom četvrtfinalnom dvoboju Lige prvaka nogometaši Barcelone su u gostima slavili kod Manchester Uniteda s 1-0 i stekli veliku prednost za uzvrat za šest dana na Nou Campu.

Ajax cijelu utakmicu dominirao protiv Juvea, ali nije mogao spriječiti genijalnost Cristiana Ronalda

Pobjedu je Barceloni donio autogol Lukea Shawa u 12. minuti. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Barcelona je po prvi puta slavila na Old Traffordu u vrlo slaboj utakmici u kojoj ManU nije stvorio nijednu šansu, a Barcelona nije jurišala nakon postignuta gola.

U 12. minuti Barca je povela nakon dodavanja Messija za Suareza, čiji je udarac glavom okrznuo braniča Lukea Shawa i prevario vratara De Geu, no gol je priznat tek nakon gledanja VAR-a jer je pomoćni sudac dosudio zaleđe.

Bila je to sjajna akcija Barcelone. Akciju je započeo Busquets uposlivši Messija, Argentinac je prebacio Suarezu na drugoj stativi, a ovaj je pucao glavom, no lopta se odbila od Shawa, promijenila smjer te završila iza leđa De Gee.

U 36. minuti snažno je pucao Coutinho, ali je de Gea spretno obranio nogom. U 65. minuti Suarez je pucao pored gola u jedinoj pravoj šansi drugog dijela.

MANCHESTER UNITED - BARCELONA 0-1

Pred 67.000 gledatelja na stadionu Old Trafford sudio je Gianluca Rocchi iz Italije.

Strijelci: 0-1 Shaw (12ag)

MANCHESTER UNITED: De Gea - Young, Smalling, Lindelöf, Shaw - Fred, McTominay, Pogba - Dalot (Lingaard, 74), Lukaku (Martial, 68) , Rashford (Perreira, 85)

BARCELONA: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Busquets, RAKITIĆ, Arthur (Roberto, 60) - Messi, Suarez, Coutinho (Vidal, 65)