Ima nade za uzvrat

Čačić pohvalio domaćine i čestitao na pobjedi, ali i poručio svima da se ne brinu: ''Bitno je da smo ostali 'živi''

Ante Čačić je prokomentirao večerašnju utakmicu između Dinama i Bodo/Glmita.

Dinamo je večeras izgubio na sjeveru Norveške 1:0 od Bodo/Glimta u play-off rundi Lige prvaka. Domaćini su bili bolji, ali Dinamo se nema čega bojati u uzvratu.
Pred kamere Arene Sport stao je trener Dinama Ante Čačić.

''Ne volim gubiti, ali ovo je tek prvo poluvrijeme, domaćin ide sa zasluženih 1:0 u Zagreb. Slažem se da je ovo aktivan rezultat, ipak smo mi na domaćem terenu favoriti i nadam se da ćemo biti uspješni u tom utakmici. Imamo ispred sebe sad još jednu utakmicu, praktički osam dana do uzvrata. Moram pohvaliti domaćina, zaista mobilna ekipa koja brzo igra, vidi se da su domaćini na ovom terenu. Mi smo imali jako dobrih dionica u igri, nažalost nismo postigli taj pogodak, iako je tu bilo prilika, ali sve u svemu nakon 90 minuta smatram da je domaćin zasluženo pobijedio.''

gol expired Ivanušec: "Ma bili su bolji od nas, nećemo se vaditi na travu, idemo po Ligu prvaka u Zagrebu!" divider

Šteta što je pogodak pao kada ste potpuno preuzeli kontrolu na susretu.

''Pa je da, kad smo ih potpuno umirili pao je gol upravo iz situacije gdje smo naglašavali da su najopasniji, međutim bio je zaista dobar ubačaj i dobra reakcija Pellegrinija. Otišli smo na poluvrijeme s 1:0, bio je šok za momčad, ali uspjeli smo se ustabiliti u drugom poluvremenu, to mi daje nadu da ćemo biti bolji na Maksimiru.''

Drugo poluvrijeme je donijelo ulazak Petkovića, puno ste bolje zadržavali loptu u drugom dijelu igre.

''Slažem se, ali tu su isto domaćini pridonijeli koji su ipak u prvom poluvremenu bili goropadni, ali u drugom dijelu su imali već tih 1:0 i bila je drugačija situacija. Dobro ćemo izanalizirati ovu utakmicu i nadam se da ćemo biti spremni za uzvrat.''

gol expired Šutalo pomiješanih osjećaja nakon Bodo/Glimta: ''Doma nas čeka naša publika i potpuno drugačiji teren, iznenadila nas je umjetna trava'' divider

Nadamo se da ćete biti spremni za uzvrat, nećemo se zavaravati Bodo ipak nije ista momčad na gostovanjima kao što su na domaćem terenu.

''To govore njihovi rezultati, vidi se da su skromniji u gostima. Zaista im ide u prilog ova podloga na kojoj su oni zaista vješti, dobro su utrenirani i to limitira svaku ekipu koja dođe ovdje, ne treba spominjati koje su sve momčadi ovdje stradale s većim rezultatima od nas danas. Napominjem, bitno je da smo ostali živi nakon ove utakmice, ono što je naravno hendikep je treći žuti Mišića, ali naći ćemo način. Bitno je da bude pun Maksimir i da nas navijači nose do pobjede'', zaključio je trener Modrih.