Tresli su se pri kraju

Dramatičan rasplet dodatnih kvalifikacija: Slavni njemački klub izbjegao ispadanje

Heidenheim tako nije uspio po prvi puta u povijesti izboriti Bundesligu, a Werder će i nakon 40 godina ostati prvoligaš.

Nogometaši Werdera ostali su u Bundesligi nakon što su u uzvratnoj utakmici doigravanja odigrali 2:2 kod drugoligaša Heidenheima i ostali prvoligaši zahvaljujući golovima u gostima.

U prvoj utakmici u Bremenu nije bilo golova.

U uzvratu odigranom u bavarskome gradiću Heidenheimu Werder je poveo autogolom Theurkaufa već u 3. minuti, a domaćinima je nadu dao gol Kleindiensta pet minuta prije kraja. No, u 94. minuti Šveđanin Augustinsson ponovno dovodi goste u vodstvo, da bi Kleindienst golom iz penala u sedmoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2:2.

Iz Bundeslige su ispali Fortuna Düsseldorf i Paderborn, a iz Druge lige ulaze Arminia Bielefeld i Stuttgart.