Zabio u stilu Ibre

Nastavlja se senzacionalna forma Haalanda: Ima više golova nego nastupa za Borrusiju

U susretu 5. kola Bundeslige Haaland je zabio dva pogotka u pobjedi Borussije nad Unionom iz Berlina.

Borussia Dortmund pobijedila je kod kuće Union Berlin sa 4:2 u petom kolu njemačke Bundeslige.

Strijelci za Borussiju bili su Rafael Guerrero u 10. minuti, Erling Halland u 24. i 83. minuti i Marvin Friedrich u 52. minuti, dok su golove za Union Berlin postigli Max Kruse iz jedanaesterca u 57. i Andreas Foglsamer u 81. minuti.

Norvežanin Haaland zabio je već 7 golova u prvih pet kola, koliko i Robert Lewandowski iz Bayerna.

Nevjerojatno zvuči podatak da je Haaland zabio više golova nego što ima nastupa za Borussiju. Konkretno, 21-godišnji Norvežanin u 67 nastupa zabio je 68 golova za svoju momčad.

Sve pogotke s utakmice možete vidjeti ovdje.

Dodajmo kako je povremeni hrvatski reprezentativac Marin Pongračić ušao u igru u 89. minuti susreta umjesto Matsa Hummelsa. Pongračić je ovog ljeta stigao na posudbu u Borussiju iz redova Wolfsburga.

Dortmund je drugi sa 12 bodova, dok je berlinski Union osmi sa šest bodova.

U drugoj utakmici Bayer je slavio kod Stuttgarta s 3:1. Za domaće je zabio Mangala (38), a za Bayer Leverkusen Andrich (2), Schick (19) i Wirtz (70).

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa igrao je svih 90 minuta za Stuttgart.