Fantastična utakmica

Kakav preokret: Bayern golom u 93. minuti uzeo derbi i preuzeo vrh Bundeslige!

Bavarci su sada na +2 u odnosu na Bayer Leverkusen i RB Leipzig.

Europski i njemački nogometni prvak minhenski Bayern ponovno je vodeća momčad Bundeslige nakon što je u derbiju 13. kola slavio sa 2:1 (1:1) na gostovanju kod Bayer Leverkusena.

Apotekari su u utakmicu ušli kao vodeća momčad lige, a u 14. minuti su i poveli golom Patrika Schicka nakon udarca iz kuta. No, do kraja utakmice domaća momčad više nije uspjela svladati Manuela Neuera, a Bayern je još jednom spasio najbolji igrač svijeta u ovoj godini, poljski napadač Robert Lewandowski.

U 43. minuti su se domaći branič i vratar sudarili pokušavajući zaustaviti ubačaj Thomasa Muellera, a lopta je došla do usamljenog Lewandowskog koji je samo postavio glavu i poslao loptu u mrežu.

gol expired Kramarić zabio u velikom preokretu Hoffenheima na teškom gostovanju divider

Kad se činilo da će utakmica završiti remijem, u zadnjoj minuti sučevog dodatka Bayer je izgubio loptu na 25 metara od gola. Lewandowski je ušao u kazneni prostor i uz malo sreće postigao svoj drugi pogodak za konačnih 2:1 i devetu pobjedu Bavaraca.

Bayern je sada na vrhu ljestvice sa 30 bodova, dva više od Bayera i RB Leipziga.