slijedi megaokršaj s redsima

Demoliranjem "vukova" Kovačev Bayern pretekao Borussiju (D) i zasjeo na vrh Bundeslige!

Nogometaši minhenskog Bayerna uspjeli dostići Borussiju Dortmund u domaćem prvenstvu.

Igrači Bayerna slave pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U sklopu 25. kola njemačke Bundeslige Bayern Nike Kovača slavio je pred svojim navijačima protiv Wolfsburga s čak 6:0 i zahvaljujući boljoj gol-razlici prestići Borussiju Dortmund na prvenstvenoj ljestvici.

Bavarci su odradili najbolju moguću pripremu uoči dolaska Liverpoola na uzvrat osmine finala Lige prvaka. Na Allianz Areni Vukovi su potopljeni s čak 6:0. Robert Lewandowski zabio je dva gola, a Franck Ribery upisao je tri uzastopne asistencije u svega devet minuta, nakon što je u igru ušao u 55. minuti.

Drugim golom na utakmici Poljak se upisao u povijest Bundeslige kao najefikasniji stranac u povijesti.

Preostala četiri pogotka zabili su Gnabry, James Rodriguez, Muller i Kimmich. Brekalo je odigrao svih 90 minuta u momčadi Wolfsburga.

Istovremeno je u Dortmundu Borussia jedva uspjela slaviti protiv davljenika Stuttgarta rezultatom 3:1. Gosti su mučili domaći sastav do same završnice, a onda je Paco Alcacer zabio za 2:1, a Pulišić u 92. za potvrdu pobjede.

Bayern i Borussia (D) sada imaju po 57 bodova, ali Bayern ima gol-razliku +35, a Borussia +33.

Sterling slavi pogodak (Foto: AFP) Manchester City je kontroverznim pogotkom slomio Watford, pa se prošetao do pobjede divider