Sve su prosuli

Borussia izgubila u pravoj golijadi, Bayern preuzeo vrh Bundeslige

Istopila se lijepa prednost koju je klub iz Dortmunda imao pred velikim rivalom iz Bavarske.

Pobjedom u derbiju kola nad RB Leipzigom (2:0) prvo mjesto u Bundesligi preuzeo je Bayern, iskoristivši poraz Borussije Dortmund u Hannoveru (4:2).

Ključni trenutak dogodio se u 13. minuti kada su gosti ostali sa igračem manje jer je isključen branič Willi Orban.

Pobjedu Bayernu donijeli su James Rodriguez (19) i Robert Lewandowski (38).

Prije tri kola Borussia Dortmund je bježala Bayernu pet bodova, ali onda je prvo izgubila kod kuće od RB Leipziga s 2:3, potom je remizirala s Eintrachtom 2:2 nakon što je vodila 2:0, a ove subote je poražena kod Hannovera.

Utakmicu će dugo pamtiti branič Borussije Dan-Axel Zagadou, koji je u 28. minuti zabio za 1:1. No, u 59. minuti je zbog prekrašaja na 20 metara od svog gola dobio crveni karton, a Felix Klaus je nakon toga iz slobodnog udarca pogodio za vodstvo Hannovera 3:2. Pobjedu domaćina potvrdio je Ihlas Bebou u 86. minuti.

Kramarićev Hoffenheim, koji je poveo u 25. minuti pogotkom Demirbaya, izgubio je od Borussije Moenchengladbach sa 1:3. Pobjedu gostima iz Monchengladbacha donijeli su Thorgan Hazard (61), Matthias Ginter (79) i Jannik Vestergaard (82). Andrej Kramarić igrao je od 35. minute, ali bez značajnijeg učinka.

Ozlijeđeni Tin Jedvaj nije bio u sastavu Bayer Leverkusena, koji je dobio posljednjeplasirani Koln sa 2:1.

Dan ranije Mainz i Eintracht iz Frankfurta, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, igrali su 1:1.