Kakav posrtaj

VIDEO Dinamov protivnik u Ligi prvaka upisao težak poraz: Dobili čak pet komada

Borussia Dortmund je upisala težak poraz u gostima kod Stuttgarta.

Stuttgart - Borussia Dortmund (Foto: Afp)

U susretu 4. kola njemačkog nogometnog prvenstva Stuttgart je pobijedio Borussiju Dortmund s 5-1. Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti golom Deniza Undava, a na 2-0 je u 21. minuti povećao Ermedin Demirović.

Za 3-0 je zabio Enzo Millot u 62. minuti, a tračak nade gostima donio je Serhou Guirassy u 75. minuti. No, domaćin je odgovorio s još dva gola za uvjerljivo slavlje. El Bilal Toure je u 80. zabio za 4-1, a konačnih 5-1 postavio je Undav u sudačkoj nadoknadi svojim drugim golom.

Težak je to udarac za njemačkog velikana koji će u novom formatu Lige prvaka igrati i protiv Dinama. Oni će odmjeriti snage u petom kolu elitnog klupskog natjecanja koje je na rasporedu 27. studenog na Maksimiru.

Sve golove možete vidjeti OVDJE.

Bayer opet slavio u produžecima

U prvom nedjeljnom susretu Bayer Leverkusen je pobijedio Wolfsburg sa 4-3 postigavši odlučujući pogodak u trećoj minuti nadoknade. Prvi gol postigli su gosti već u petoj minuti susreta, a strijelac je bio Nordi Mukiele pogodivši vlastitu mrežu.

Bayer je okrenuo rezultat golovima Floraina Wirtza (15) i Jonathana Taha (32). Međutim, Wolfsburg je do kraja poluvremena s dva gola stigao do prednosti 3-2. Strijelci su bili Sebastiaan Bornauw (37) i Mattias Svanberg (45+1).

Njemački prvak je uspio izjednačiti u 48. minuti preko Piera Hincapiea.

U završnici susreta Wolfsburg je ostao s igračem manje nakon što je u 88. minuti isključen Yannick Gerhardt. "Vukovi" su u minutama koje su uslijedile "parkirali autobus" u svoj kazneni prostor. Međutim nije pomoglo. "Kraljevi" završnice su još jednom u posljednjim trenucima susreta izborili pobjedu.

Gol vrijedan tri boda zabio je Victor Boniface u trećoj minuti nadoknade. Lovro Majer nije nastupio za Wolfsburg zbog ozljede.

Ilustracija VIDEO Strašne scene nakon derbija u Beču: Letjele baklje i šake, navijača vukli s terena divider

Dion Drena Beljo VIDEO Lopta se odbila od glave hrvatskog napadača i završila u mreži: Ovo morate vidjeti divider

Ivan Perišić VIDEO Pogledajte kako su navijači dočekali Ivana Perišića u novom klubu divider