"Blamaža, sramota"

Katastrofa BiH nogometa na Farskim otocima, amateri ih provocirali pjesmom Britney Spears

B36 Torshavn pobijedio je Borca nakon jedanaesteraca u 1. pretkolu Konferencijske lige.

Nogometaši Borca iz Banje Luke ispali su u 1. pretkolu Konferencijske lige od B36 Torshavna s Farskih otoka.

Iako su na gostovanje stigli s prednošću od 2:0, banjalučki nogometaši u regularnom dijelu utakmice izgubili su s 3:1. Sve do 75. minute dvoboja bili su na pragu ispadanja, a onda ih je u produžetke odveo napadač Benjamin Tatar, koji je igrao u dresu nekolicine hrvatskih klubova, od kojih se izdvajaju Slaven Belupo i Gorica.

Goran Milović Kakva drama: Hrvatski stoper zabio u 112. minuti za prolaz slovenskog velikana u Europi! divider

Kako u produžecima nije bilo golova, krenulo se s izvođenjem jedanaesteraca u kojima su bili uspješniji i spretniji nogometaši s Farskih otoka. Težak je to udarac za bosanskohercegovački nogomet, ali srećom po njih drugi predstavnici u Europi još su uvijek živi.

Inače, nogometaši s Farskih otoka proslavili su izbacivanje Borca uz stihove Britney Spears. Objavili su tako fotografiju slavlja nakon utakmice uz riječi:

"Ops, we did it again".

Tuzla City s uvjerljivih 6:0 na domaćem terenu potvrdio je prolaz u 2. pretkolo Konferencijske lige protiv Tre Pennea iz San Marina. Prva je utakmica završila, također, pobjedom bosanskohercegovačkog sastava od 2:0.

Aktualni prvak Zrinjski iz Mostara nesretno je ispao u 1. pretkolu Lige prvaka od Šerifa te svoj europski put nastavlja u 2. pretkolu Konferencijske lige.

Drugi mostarski klub, Velež u 2. pretkolu Konferencijske lige igrat će protiv predstavnika Malte, Hamrun Spartansa.

Katastrofu banjalučkog Borca na Farskim otocima možete vidjeti OVDJE.