ITALIJA SRUŠILA NIZOZEMCE

BiH izgubila protiv Poljske: Čak sedam gostujućih pobjeda u Ligi nacija

Zanimljiva večer u Ligi nacija.

U derbiju večeri nogometne Lige nacija Italija je u Amsterdamu pobijedila Nizozemsku sa 1-0, dok je u drugom susretu iz iste skupine Poljska u Zenici porazila Bosnu i Hercegovinu sa 2-1.

Bila je to večer gostiju, u osam susreta koliko ih je bilo na rasporedu u ponedjeljak, gosti su ostvarili čak sedam pobjeda, a jedna je utakmica završila bez pobjednika.

U derbiju večeri Azzurri su u Amsterdamu porazili "Oranje" sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Nicolo Barella u sudačkoj nadoknadi prvog dijela na asistenciju Cira Immobilea.

U drugom susretu iz ove skupine Poljska je u Zenici porazila BiH sa 2-1, okrenuvši rezultat nakon što je domaćin poveo.

gol expired Šok za Francuze: Mbappe zaražen, ne igra protiv Hrvatske divider

Prvi gol na utakmici zabio je Haris Hajradinović iz jedanaesterca u 24. minuti. Poljska je izjednačila u samoj završnici prvog dijela nakon što je Kamil Grosicki ubacio iz kornera, a Kamil Glik pogodio za izjednačenje. Poljska je preokrenula rezultat u 67. minuti kada je Rybus ubacio s boka, a Grosicki pogodio za pobjedu.

Nakon dva kola vodi Italija sa četiri gola ispred Poljske i Nizozemske sa po tri boda, dok BiH ima jedan bod.

Velika večer Haalanda

U skupini 1 Lige B vidjeli smo pravu golijadu sa čak 11 golova u dva susreta.
Norveška je u Belfastu deklasirala Sjevernu Irsku sa 5-1, dok je Rumunjska u Klagenfurtu bila bolja od Austrije sa 3-2.

gol expired Koje promjene sprema Dalić? Opet je ostao bez važnog aduta, pravu zamjenu nema divider

Norvežani su na gostovanju kod Sjeverne Irske uspjeli za samo 19 minuta postići tri gola, a nakon nepunih sat vremena - pet komada. Erling Haaland je bio izuzetno raspoložen u Belfastu, pa je zabio dva gola uz jednu asistenciju, a među strijelce su se upisali i Alexander Sorloth s dva, te Mohamed Elyounoussi s jednim golom. Jedini gol za nemoćnog domaćina postigao je Paddy McNair.

Rumunjska iznenadila

U drugom susretu Rumunjska je priredila iznenađenje pobijedivši Austriju sa 3-2.

Strijelci za Rumunjsku bili su Alibec (4), Grigore (52) i Maxim (71), a za Austriju Baumgartner (18) i Onisiwo (82). Rumunji vode na ljestvici sa četiri boda, dok Norveška i Austrija imaju po tri boda.

U skupini 2 Škotska je u Olomucu porazila Češku sa 2-1, dok su Izrael i Slovačka odigrali 1-1.

U ovoj skupini vodi Škotska sa četiri boda.