Triput gubili u finalu

Benfica demolirala Red Bull Salzburg i prvi put osvojila juniorsku Ligu prvaka

Roko Šimić je odigrao cijelu utakmicu za Austrijance i ostat će upamćena njegova sjajna igra u polufinalu, protiv madridskog Atletica, kada je u prvih 45 minuta zabio dva pogotka uz jednu asistenciju.

Mlada momčad lisabonske Benfice pobijedila je Red Bull Salzburg sa 6:0 u Nyonu, u finalnom susretu nogometne Lige prvaka mladih. Za klub iz Lisabona to je prvi trofej u povijesti u ovom natjecanju.

Vro brzo su Portugalci potpuno usmjerili finale na svoju stranu te su nakon petnaest minuta igre vodili 2:0 golovima Martima Neta i Henriquea Arauja. Do kraja poluvremena RB Salzburg je uspostavio ravnotežu, a najbolju je šansu u 37. minuti imao mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić. No, njegov dobar udarac s vrha šesnaesterca zaustavio je vratar Andre Gomes.

Utakmica je definitivno zaključena početkom drugog dijela kada je Benfica zabila nova dva gola, Ndour u 53. i opet Henrique Araujo u 57. minuti, a do kraja je još i Luis Semedo u 69. minuti zatresao suparničku mrežu za 5:0. U samom finišu je Henrique Araujo kompletirao hat-trick za konačnih 6:0.

Benfica je osvojila prvi naslov u Ligi prvaka mladih nakon što je prethodno čak tri puta gubila u finalnim susretima (2014., 2017. i 2020. godine).

Dva, rekordna naslova imaju Chelsea i Barcelona, dok je Red Bull Salzburg već jednom bio pobjednik ovog natjecanja i to 2017. godine.

Liga prvaka mladih, finale:

Benfica - RB Salzburg 6:0 (Martim Neto 2, Henrique Araujo 15, 57, 89-11m Ndour 53, Luis Semedo 69)