prvi vodstvu 6:0

Dva prekida na utakmici Bayerna zbog spornog transparenta: Igrači obiju momčadi zajedno prosvjedovali

Trebala je to biti lagana pobjeda Bayerna, ali utakmicu je ipak obilježio privremeni prekid utakmice.

Lider njemačkog nogometnog prvenstva Bayern deklasirao je na gostovanju Hoffenheim sa 6:0 u susretu 24. kola Bundeslige, međutim utakmica je umalo prekinuta zbog uvredljivog transparenta kojeg su izvjesili navijači munchenskog kluba.

Bayern se prošetao PreZero Arenom u Sinsheimu, no sasvim sigurno Bavarce očekuje kazna zbog poteza njegovih navijača zbog kojih je susret u dva navrata prekinut.

Utakmica je dva puta prekidana zbog uvredljivog transparenta kojeg su navijači Bayerna uputili vlasniku Hoffenheima Dietmaru Hoppu.

gol expired Remi Hajduka i Osijeka: Splićani bili bliže pobjedi, vratnica spasila Osijek divider

Sudac Christian Dingert je prvo u 62. minuti upozorio gostujuće navijače, a kada se poruka ponovo pojavila u 77. minuti prekinuo je susret poslavši momčadi u svlačionicu. Nakon kraće pauze dvoboj je nastavljen, no igrači Bayerna i Hoffenheima do kraja su se međusobno dodavali i razgovarali što je bio zajednički prosvjed igrača protiv nedoličnog ponašanja navijača.

Podršku Hoppu pružio je i Bayernov čelnik Karl-Heinz Rummenigge koji je stao uz njega.

Hoffenheim je, uz RB Leipzig, najomraženiji njemački klub. Radi se o rijetkom klubu koji nije ustrojen po modelu 50+1, koji onemogućava investitorima da jednostavno kupe klubove pod kontrolom članova. Vlasnik 96 posto dionica jest milijunaš Dietmar Hopp. Na krilima njegovih ulaganja klub se brzo uspeo od nižih liga do Bundeslige.

gol expired Dinamo razbio Rijeku na Maksimiru: Briljantna asistencija Petkovića i sjajan lob Oršića divider

Dodajmo kako su golove za goste zabili su Gnabry (2), Kimmich (7), Zirkzee (15), Coutinho (33, 47) i Goretzka (62).

Andrej Kramarić je za Hoffenheim zaigrao u drugom poluvremenu, dok Ivan Perišić nije konkurirao za gostujući sastav zbog ozljede.

Pobjedu je ostvarila i Borussija Dortmund koja je svom travnjaku slavila protiv Freiburga s 1:0.

Pogodak odluke zabio je Jadon Sancho u 15. minuti.

I druga Borussija, ona iz Moenchengladbacha je bila uspješna. Na gostovanju je pobijedila Augsburg s 3:1, a sva četiri gola pala su u drugom poluvremenu. Junak utakmice bio je Lars Stindl koji je zabio dva gola (53, 79) i asistirao Ramiju Bensebainiju (49). Pogodak za domaćine zabio je Eduard Lowen (57).

Na ljestvici vodi Bayern sa 52 boda, Leipzig i Borussija Dortmund imaju po 48 bodova, no Leipzig ima i susret manje.